De paarse dovenetel

Aan de bosrand bij hole 9 en aan de slootkant van hole 3: daar staan ze. Ze hebben lichtgroene, behaarde bladeren en lijken een beetje op brandnetels, maar geven gelukkig geen branderig gevoel als je ze aanraakt. Ze hebben kleine, roze bloemetjes. De nectar is in trek bij de honingbij en bij hommels, zeker begin maart, wanneer de eerste hommelkoninginnen naar buiten komen en zelf een nest gaan zoeken. De zaden worden onder andere door mieren verspreid.

De plant kan bloeien vanaf februari tot en met november.
De paarse dovenetel is een akkerplant en houdt van een bodem die bewerkt of waarin gerommeld wordt, zoals in moestuinen en op erven en dus ook op golfbanen.

Leuk om te weten
De bloemen zijn eetbaar.
De jonge blaadjes zijn geschikt voor salade, in de soep, of kort gekookt, zoals spinazie.
Van het gedroogde blad kun je thee trekken

Ik ben benieuwd wie er wel eens paarse dovenetel gegeten of paarse dovenetelthee gedronken heeft.

Wil van Horssen


Geplaatst op: 24-04-2015

© 2024 Golfvereniging Weesp | Disclaimer