Drie uit vijf

Uiteindelijk hebben alle drie de kampioenskandidaten het toch maar waargemaakt! Na Team 1-18 van Roland en Ronald en Team 3-18 van Peter en Ad hebben nu ook de mannen van Beat zijn Team 4-18 het kampioenschap in hun poule overtuigend binnengesleept. Deze zesde en voorlaatste laatste (reserve)competitiedag heeft een derde poulewinnaar opgeleverd.

Nu de rook van de Voorjaarscompetitie 2024 vrijwel is opgetrokken, alleen het team van Beat rest nog een gastheerschap tijdens de inhaalwedstrijd om des keizers baard aanstaande vrijdag in Weesp. Het team van Ronald en Roland gaat voor de eeuwige roem in de landelijke finale rondes, kunnen wij alvast de balans opmaken en concluderen dat in totaal 42 speelsters en spelers,
inclusief invalsters en invallers, weer lekker actief zijn geweest in een door de NGF georganiseerde landelijke competitie. Daar weer veel plezier aan hebben beleefd en ondanks het soms overvloedig vallende hemelwater en enkelcijferige temperaturen, de clubkleuren van Golfvereniging Weesp met verve hebben verdedigd. Allen (op één na) gestoken in gloednieuwe wedstrijdpolo's hebben de vijf teams zich meer dan verdienstelijk geweerd met drie eerste, een vierde en een vijfde plaats in hun poules.
Mochten de verslagen van de vaste ooggetuigen en de wekelijkse beschouwingen u aan het denken hebben gezet, zo van 'dat zou ik ook wel leuk vinden en willen meemaken', dan dagen wij jullie uit om alvast voor het volgend seizoen in te schrijven bij de Wedstrijdcommissie (wedstrijden@golfverenigingweesp.nl ). Doe het snel want de openvallende plekken zijn populair in de wandelgangen en dus gauw ingevuld.

Deze week dus toch weer een 'uitsmijter van de week' en wel met de kampioenswedstrijd van Team 4-18 van Beat, op de baan van en in Uithoorn, tegen Zeegersloot 4. Na de singles, middels een verpletterende 11-1 voorsprong verkregen, was het 3e kampioenschap eigenlijk al een feit. Eén punt in de greensomes zou al voldoende zijn om dit over de streep te trekken. Maar wat schetste onze
verbazing, de druk voor het koningskoppel Iwan/Paul bleek toch te groot en zij moesten de zege dan ook aan hun tegenstanders laten met miniem verschil (3-4), ondanks dat ze beiden opponenten met overmacht in de singles hadden verslagen. Mysterieuze krachten in de (golf)sport zullen we maar denken.
De winst in de andere twee greensomes waren echter overduidelijk voor de koppels van Wilfried (met stand-in Driekes voor Wim) en Beat (met vaste invaller Dirk Jan voor één van de Andringaatjes) als vaste teamvertegenwoordigers. Met respectievelijk 4-2 en 6-2 kon de kurk van de fles en bleef het nog lang onrustig in het ander zo landelijke Uithoorn.

Vrijdag dus de afsluitende wedstrijden in deze poule in Weesp, waar nog drie teams in de race zijn om de eervolle tweede plek. Groen Geel 3 (2 wedstrijdpunten) speelt dan tegen Zeegersloot 4 (2 wedstrijdpunten) en het nog puntloze Uithoorn 2 neemt het op tegen Ter Specke 1 (4 wedstrijdpunten) uit Lisse.

Wie dacht dat het seizoen er daarmee op zit heeft het mis, want Team 1-18 van Ronald en Roland zijn in hun hoofdklasse poule doorgedrongen tot de landelijke halve finales, die ook vrijdag aanstaande worden gespeeld op de par-3 baan van Amelisweerd in Utrecht. Zijn spelen daar in een 'Round Robin' spelvorm tegen De Bonte Bij 1 uit Uden en een oude bekende uit Enschede van vorig seizoen: Prinses Wilhelmina 1.
Deze halve finales betekenen een première voor onze vereniging, want voor het eerst in ons bestaan gaan we meedoen aan een landelijk kampioenschap van een officiële NGF competitie. Bij een eventuele winst in Utrecht wordt dan ook nog een finale gespeeld en wel op 24 mei bij en in Putten.

Natuurlijk berichten we jullie in de volgende 'Voorjaarscompettitie 2024' aflevering van 17 mei over de verrichtingen van ons vlaggenschip en hoe onze gasten in Weesp het slot hebben beleefd van hun Voorjaarscompetitie in de poule van Team 4-18 van Beat.

Met vriendelijke groet,

Hans van Santen
NGF Coördinator

Gerelateerde berichten

Heerlijk weer om te golfen

Zaterdag 2 augustus werd door de competitieteams gestreden om de Fred Looijer Cup.
 Dit was eerder, op 6 juni, uitgesteld vanwege het weer. Nu was het gelukkig in de middag droog en heerlijk weer om te golfen. De bokaal van de Fred Looijer Cup gaat dit jaar naar het team van Peter Janneman. Het winnende team krijgt ook een gratis golfles aangeboden door golfpro Roderick Paardekoper. • Team Peter Janneman: gemiddeld 33,5 Stableford punten • Team Peter Jager: gemiddeld 29,0 Stableford punten • Team Bram v.d. Burg: gemiddeld 28,71 Stableford punten • Team Beat Scheidegger: gemiddeld 25,0 Stableford punten De Nearies werden geslagen en dus gewonnen door Yvonne Tuin (hole 6/15) bij de dames en Peter Janneman bij de heren (hole 7/16). In totaal zijn er 7 birdies geslagen, waarvan 3 door Peter Janneman, 2 door Joost Leijten en 1 door Astrid Bonefaas en Gerard Stevens. De persoonlijke scores van de winnaars waren goed te noemen. Uitslag dames met de Stableford punten: 1. Jacqueline van der Linde: 38 2. Astrid Bonefaas: 35 3. Monica Leijten: 33 Uitslag heren met de Stableford punten: 1. Peter Janneman: 43 2. Joost Leijten: 39 3. Gert Weijman: 35 Guus Donker: 35 Tijdens de prijsuitreiking werden de organisatoren weer hartelijk bedankt door onze voorzitster Jacqueline. O.a. Hans van Santen die werd geassisteerd door Trudy van Sloten en Yvonne Tuin.
 Zij hadden weer leuke prijsjes uitgezocht voor de winnaars. Na afloop was er een goed verzorgde barbecue. Hierbij waren de partners ook welkom. Het werd binnen geserveerd. Wat ook wel lekker was, want het was wat winderig en na een tijdje ging het ook weer regenen. Het was een leuke afsluiting van een gezellig golfmiddag. Aaltje Snijder

10 augustus 2025

Tot grote hoogte gebracht

Teamscore en individuele score waren het belang waarmee we de Fred Looijer Cup startte. En hoe fantastisch, we hadden gewoon droog weer! Ik werd geflankeerd door Bram en Wilfried, de winnaar aan de mannelijke kant, Peter Janneman werd geflankeerd door Yvonne en Ingrid. Ongetwijfeld hebben de mannelijke krachten en het vrouwelijks schoon Peter en mij tot grote hoogte gebracht. Of was het toch de aanwezigheid van Trudy en Hans, die met hulp van Yvonne dit toernooi zo fantastisch georganiseerd hebben? Wat zeker is dat wij dit golfspel beter in de voorjaarscompetitie kunnen laten zien. Wellicht had dit dan toch wat meer winstpunten voor team 1 opgeleverd. De neary werd gewonnen door Yvonne Tuin en Peter Janneman, birdies geslagen door Gerard Stevens (1), Joost Leijten (2), Astrid Bonefaas (1) en opnieuw Peter Janneman (3) – die duidelijk zijn dag had! Met het schaamrood nog net niet op de kaken kwamen wij ‘s avonds thuis waar de tafel vol kwam te liggen met de gewonnen prijzen voor de individuele score en de teamscore. Eindstand dames 1. Jacqueline van der Linde 2. Astrid Bonefaas 3. Monica Leijten

4 augustus 2025

Exceptioneel

Ideaal golfweer: droog, niet heel warm, beetje wind. En dat is goed voor de Instuif met 21 deelnemers: stableford met als bijzonderheid dat als je in de bunker ligt, je de bal terug op het gras mag leggen zonder strafslag. Grace, Peter Janneman en ik starten op hole 3. Na een moeilijk begin kregen we er toch zin in en kregen we zelfs de geest. Grace was de stimulator in de strijd wie de meeste birdie’s kon slaan. Na een leuke en fantastische ronde waren Peter en ik zo eufoor over onze (birdie) resultaten dat we de neary’s al meenamen, terwijl een (wat verlate) flight nog langs moest komen. Gelukkig kwam dit toch nog goed. Intussen kreeg Grace de greenkeepers nog zo gek dat ze een blok van een afgezaagde boomstam bij haar in de auto laadden. En dat staat nu in haar tuin. Birdie’s: Peter Janneman (3x), Gert (3x), Ruud (2x), Corrie (1x), Sjoerd (1x). Wim Vinju (1x), Driekes (1x) Neary’s: dames: Wil van der Hoogen; heren: Ruud Andringa Algemeen: dames: Wil van der Hoogen met 37; heren: Peter Janneman met 39 en ik met maar liefst 44 (!)

31 juli 2025
Bekijk alle nieuwsartikelen