Gespot op de baan

Het is zaterdag 1 november 2014: zonnig, weinig wind en een heerlijke temperatuur van boven de 20 graden. Heerlijk weer om te golfen.
Op zoek naar bloeiende bloemetjes en die waren er: madeliefjes, paardenbloemen en smeerwortel. En ja hoor: achter de green van hole vier een prachtige rij inktzwammen. Dus toch herfst.

Geschubde inktzwam
Deze paddenstoel komt veel voor in Nederland in dit jaargetijde.
Hij heeft zijn naam te danken aan de inkt die je ervan zou kunnen maken. Je hebt er veel paddenstoelen voor nodig, die je moet koken. Doe er ook nog een paar kruidnagelen bij en je hebt inkt die heel lang houdbaar is. Maar ja, wie heeft er nu nog inkt nodig...

Eetbaarheid
Alleen de jonge, nog witte inktzwammen zijn eetbaar. Ze ruiken lekker. Maar pas op: je mag nooit alcohol drinken als je inktzwammen gaat eten. Zelfs drie dagen na het smullen van deze paddenstoelen geeft alcohol nog heel nare bijwerkingen.

Mijn advies: koop maar een doosje champignons in de supermarkt.
Zodra de inktzwam begint te verkleuren is hij giftig en mag je er alleen nog maar naar kijken. En met deze foto's kun je er nog langer naar kijken.

Wil van Horssen


Geplaatst op: 28-11-2014

OJC

© 2020 Golfvereniging Weesp | Disclaimer